Domki Sarbinowo – Apartamentowe domki nad morzem Sarbinowo domki letniskowe Sarbinowo noclegi Elizjum z basenem

Language

Luksusowe całoroczne domki

zaledwie 500 m od morza, idealne
miejsce dla rodzin z dziećmi

Kontakt

Lokalizacja

ul. Południowa 7,
76-034 Sarbinowo

Zwiedź bunkry w Ustroniu Morski i Mielnie – Urbex nad morzem

Polskie morze to nie tylko wylegiwanie się na plaży i korzystanie z uroku niespotykanych w skali Europy pięknych plaż. Atrakcyjną alternatywa oprócz korzystania z urokliwej trasy rowerowej jest urbex.
Urbex (Exploration Urbaine) to aktywność polegająca na odkrywaniu i zwiedzaniu opuszczonych miejsc, takich jak budynki, fabryki, szpitale czy inne obiekty, które kiedyś były intensywnie używane, a obecnie są opuszczone. Nad morzem, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, można natknąć się na różnego rodzaju opuszczone miejsca, choć trzeba pamiętać o przestrzeganiu prawa i bezpieczeństwie podczas takich eksploracji.

Bunkry w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to nadmorska miejscowość w Polsce, położona nad Bałtykiem. Jest popularnym kurortem turystycznym, szczególnie latem. Oferuje szeroką, piaszczystą plażę oraz różnorodne atrakcje dla turystów.
Bateria Artylerii Stałej w Ustroniu Morskim to obiekt obronny z okresu II wojny światowej, który był często używany do ochrony wybrzeża przed potencjalnymi zagrożeniami desantowymi wroga ciągnąca się przez nadmorski las (od miejscowości Wieniotowo, aż do ujścia rzeki Czerwonej). Gotowość bojową osiągnęła w 1954 r. Składała się z 4 stanowisk dział 130 mm (model B-13 prod. radzieckiej), które miały bronić dostępu do kołobrzeskiego portu. Została rozformowana w 1974 r., do zwiedzania dopuszczone zostały 4 stanowiska ogniowe. Chociaż wewnątrz budowli nie znajdzie się już dzisiaj żadnych elementów wyposażenia, przeszukiwanie kolejnych pomieszczeń w trzykondygnacyjnych bunkrach może okazać się ciekawą przygodą dla fascynatów urbexu.

Bunkry w Mielenku

Poniemieckie Bunkry znajdują sie około 500 metrów  od ulicy 1 Maja tuż przy pieszym szlaku czerwonym ciągnącym się do Mielenka. Najwygodniej dotrzeć do fortyfikacji pieszo lub rowerem. Nie ma tam bowiem asfaltowej drogi. Bunkry oddalone od siebie o około 200 metrów, wzniesione zostały na przełomie roku 1940 i 1941 przez Niemców w celu obrony wybrzeża bałtyckiego. Prawdopodobnie pełniły role składów amunicji i innych materiałów wybuchowych bądź też przyczółek obserwacyjny. Podobno kilku pasjonatów znalazło w ich pobliżu części amunicji i ekwipunku żołnierskeigo. Oba bunkry mają wymiary około 11 na 7 metra i posiadają po dwa okna co ciekawe nie ma w nich otworu wejściowego. Ich ściany mają szerokość 50 cm a ich stropy pokrywa blacha falista. Jeden z bunkrów uzupełniony jest o niedużą dobudówkę. W bunkrach odnaleźć można do dzisiaj niemieckie teksty.

Jak przygotować się do zwiedzanie nadmorskich atrakcji turystycznych

Oto kilka kroków, które można podjąć, aby przygotować się do eksploracji urbex:

Pozyskaj informacje:

Dokładnie zdobądź informacje na temat miejsca, które planujesz eksplorować. Obejmuje to historię, stan techniczny budynków, ryzyka bezpieczeństwa, a także informacje prawne. Skonsultuj się z lokalnymi przewodnikami, fotografami urbexowymi lub społecznościami online, aby uzyskać wskazówki dotyczące bezpiecznego eksplorowania.

Sprzęt i ubranie:

Ubieraj się odpowiednio, nosząc odporne na uszkodzenia ubrania i obuwie z solidną podeszwą. Przygotuj latarkę, ołówki, mapę, aparat fotograficzny, ewentualnie maskę ochronną i rękawiczki. Weź ze sobą zestaw pierwszej pomocy na wypadek ewentualnych drobnych kontuzji.

Zabezpieczenie techniczne:

Upewnij się, że sprzęt fotograficzny i inne urządzenia są naładowane.
W razie konieczności, zabezpiecz się przed intruzami, na przykład za pomocą zamków lub innych środków bezpieczeństwa.

Zespół:

Eksplorowanie opuszczonych miejsc może być bardziej bezpieczne w grupie. Znajdź partnerów do wspólnej eksploracji. Komunikuj się z innymi eksploratorami przed wyjściem i podziel się planami, aby wszyscy byli świadomi, gdzie się znajdujecie.

Szacunek dla miejsca:

Postępuj z szacunkiem do miejsca, które eksplorujesz. Nie niszczyć ani nie kradnąć.
Unikaj publikowania informacji na temat lokalizacji w celu ochrony miejsc przed dewastacją i zabezpieczenia przed przypadkowym zniszczeniem.

Bezpieczeństwo:

Zawsze priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Unikaj ryzykownych zachowań, takich jak wchodzenie na niebezpieczne struktury czy przebywanie w miejscach, gdzie stropy czy ściany mogą być niestabilne.

Pamiętaj, że eksploracja urbexowa wiąże się z pewnymi ryzykami, a bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa powinny być zawsze priorytetem.

Bunkry w Ustroniu morskim i Mielenku dostępne są dla zwiedzających przez cały rok jest to ciekawa alternatywa na niepogodę w okresie wypoczynku.

Z nami bezpiecznie

Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo Gości przebywających w naszym obiekcie wprowadziliśmy procedury Covid-19.

Referencje

87 opinii – 4,9

Alicja S.

Byliśmy na początku września przez tydzień. W domku spokojnie zmieściły się i funkcjonowały trzy osoby dorosłe i dziecko lat 5 ;). Wyposażenie domku jak w ofercie. Kilka usterek związanych z normalnym użytkowaniem pomieszczeń zgłoszonych i przyjętych przez właścicieli do naprawy także kontakt z właścicielami świetny. Plac zabaw, jak i cała przestrzeń „rekreacyjna” służyła nam dobrze także przy gorszej pogodzie. Dla nas super miejsce wypadowe i na plażę i na zwiedzanie okolicy. Z miłą chęcią się tu zatrzymamy jeśli będziemy znowu w Sarbinowie. Rozliczanie opłat za media to już praktycznie norma. Nie wyszło dużo i zmieściliśmy się w kaucji, a nie „oszczędzaliśmy”. Dość mocno się niesie dźwięk w domkach ale nam to nie przeszkadzało. Domek ciepły i nie trzeba było korzystać z klimatyzacji. Czystość dla nas w porządku, nie baliśmy się korzystać ze sprzętów ani sanitariatów. Jesteśmy zadowoleni i dziękujemy za miły pobyt.

Han Solo

Bardzo polecam domki. W środku czyste wszytko na swoim miejscu bardzo wygodne. Również plac zabaw dla dzieci bardzo ładnie zrobiony. Właściciele bardzo mili i sympatyczni bardzo pomocni i zawsze chętni na udzielenie odpowiedzi jak i również pomocy. Na pewno wrócimy i ściągniemy znajomych żeby właśnie tutaj sie zatrzymywali.

Edyta Miller

Domek super , w super lokalizacji , wszędzie blisko , nawet spacerkiem z trójką dzieci daliśmy radę , pokoje czyste , kuchnia umeblowana i wyposażona idealnie , co nie zawsze się zdarza , można było pokusić się nawet o ugotowanie niedzielnego rosołku 🙂 Plac zabaw przystosowany do dzieci w każdym wieku , miejsce zadaszone z możliwością zrobienia grilla – idealne rozwiązanie na wieczór , klimatyzacja .. Warte każdych pieniędzy .. szkoda że byliśmy tam tylko dwie dobry jednak z czystego serca mogę polecić te Domki 😊

Zaneta Tokarz

Domki fajne czysciutkie dobrze wyposażone niczego nie brakuje. Cisza i spokój. Najwieksza atrakcja dla corki byl oczywiscie wspanialy plac zabaw. Dzieci maja co tam robic nawet w brzydka pogode. Panie z recepcji przemiłe. Napewno tam wrocimy.

Mateusz

Pobyt tutaj był moim pierwszym, ale na pewno nie ostatnim. Domki na bardzo wysokim poziomie, cena jak najbardziej adekwatna do tego co otrzymujemy. Kontakt z właścicielem natychmiastowy, a każda prośba spełniana niemal od razu. W najbliżej okolicy nie znalazłem nic o nawet podobnym poziomie. Za rok na pewno przyjadę tu ponownie.

Marta

Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Domki czyste i zadbane. W pełni wyposażone. Polecam szczególnie rodzicom z dziećmi. Plac zabaw to strzał w 10. Domki blisko morza. Profesjonalna i miła obsługa zasługuje na polecenie.

Zapraszamy

Podaruj najbliższym niezapomniany wypoczynek nad morzem w Elizjum Domki Apartamentowe.

Adres:
Domki Sarbinowo Elizjum
Poland 76-034 Sarbinowo ul. Południowa 7
Telefon:
+48 510 511 355
Domki Sarbinowo Elizjum
Poland 76-034 Sarbinowo ul. Południowa 7